KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15847181
nr 1584 7181
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Etsning, Sagoberättare. Signerad. Bildmått: 14,5-18,5, yttermått inklusive ram: 42 x34 cm
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:45:37
10/12 22:48:06
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn